6. týden těhotenství

6. týden těhotenství

Akce pro těhotné

Vývoj dítěte

V tomto týdnu již lze při vyšetření rozeznat tlukot srdce miminka. Také se začínají vyvíjet oči, i když embryo stále nevidí. Nyní se již dají rozeznat náznaky budoucích končetin. Vyvíjí se i důležité orgány – játra a plíce. Velikost embrya by se dala přirovnat k zrnku rýže.

Co cítíte vy?

Přichází období ranních nevolností. Není třeba se ničeho obávat, je způsobeno změnou hormonální hladiny a svědčí o intaktním těhotenství.

Také se mění čichové a chuťové vjemy. Začínají vám chutnat potraviny, které jste dříve nesnášela (kyselé okurky či hořká čokoláda), naopak dosud oblíbená jídla či vůně nemůžete ani cítit.

Také budete cítit lehké pnutí v podbřišku, způsobené růstem dělohy.

Co je třeba?

Proti ranní nevolnosti je nejúčinnější obranou lehká ranní snídaně, kterou si dopřejete hned po probuzení, ještě v posteli. Ideální je bylinkový čaj a suchary, nebo cokoliv jiného, na co máte zrovna chuť. Nebojte se vycházet vstříc svým novým chutím, ale vyhýbejte se těžkým jídlům.

Dbejte na to, aby jste jedla pravidelně po celý den, minimálně 5 jídel denně. Ne však velké porce. Zejména dbejte na dostatečný přísun vitamínů v čerstvé zelenině a ovoci.

Rozhodně si dejte pozor na léky, které užíváte – neberte nic bez konzultace se svým lékařem.    

Nepřehlédněte naši skvělou nabídku vybavení pro nastávající maminky!