Montáž autosedačky Zopa Cocoon FIX

Nevíte si rady s montáží autosedačky? Zde je krátký návod, jak na to!

Dětská autosedačka Zopa Cocoon FIX je dimenzovaná, přezkoušená a schválená podle požadavků evropské normy pro dětská bezpečnostní zařízení (ECE R 44/04) a určen pro skupinu 2+3 (15-36kg).

VAROVÁNÍ

Autosedačku lze nainstalovat pouze po směru jízdy automobilu. Je zakázáno používat autosedačku Cocoon FIX na sedadle vybaveném aktivním předním airbagem. Airbag musí být deaktivovaný.

 

Bezpečnostní pásy

Autosedačka Cocoon FIX může být použita pouze s 3-bodovým bezpečnostním pásem, sváleným dle vyhlášky UN/ECE č.16 nebo jiným ekvivalentním standardem. Nikdy autosedačku nepoužívejte ve spojení s 2-bodovým bezpečnostním pásem!

Příprava ISOFIXU

Vytažením páčky na přední straně sedáku uvolníte uchycení ISOFIXu (1) a současně tahem vysuňte blok s čepy ISOFIXu na zadní straně sedačky (2). Otočením nastavte čepy ISOFIXu do polohy pro instalaci.

Instalace v automobilu

Zasuňte čepy ISOFIXu do zaváděcích otvorů v sedadle pro ISOFIX tak hluboko, až čepy na obou stranách zaklapnou. Musí být slyšet „CVAK“ (2x). Zatažením za sedák se ujistěte, že je opradu zajištěna a ISOFIX je „Zacvaknutý“.

Instalace autosedačky

 

Provlékněte bezpečnostní pás automobily otvory pro vedení pásu na autosedačce.

Posaďte dítě do sedačky. Zacvakněte jazýček zámku v zámku pásu automobilu. Proveďte kontrolu, zda je dítě správně usazeno v autosedačce a sedačka je správně nastavena. Ujistěte se, že pás autosedačky není překroucený. Bederní pás musí na obou stranách probíhat co možná nejhlouběji přes slabiny dítěte.

Montáž autosedačky

Nastavení správné výšky opěrky hlavy

Stlačte tlačítko nastavení opěrky hlavy směrem dolů. Tím uvolníte opěrku a můžete ji nastavit do požadované polohy. Pokud není autosedačka Cocoon FIX kompatibilní s ISOFIXEM ve vašem automobilu, nebo automobil není ISOFIXEM vybaven, je nutné čepy ISOFIXU zasunout do základny a autosedačku lze použít bez něj.

Montáž autosedačky

Správné vedení pásu

Ujistěte se, že bederní bezpečnostní pás prochází vedením bederního pásu na obou stranách autosedačky. Pás nesmí být přetažen přes opěrky rukou.

Montáž autosedačky

Zabezpečení dítěte ve voze

Na ochranu dítěte platí:

  • Čím těsněji doléhá bezpečnostní pás na tělo dítěte, tím větší je jeho bezpečnost.
  • Nikdy nenechávejte své dítě bez dozoru v dětské autosedačce ve vozidle.
  • Použití na zadním sedadle: Přední sedadlo posuňte tak daleko dopředu, aby dítě nohama nenaráželo do opěradla předního sedadla (nebezpečí zranění).
  • Plastové díly dětské sedačky se na slunci zahřívají. Pozor! Dítě se o ně může spálit. Když dětskou sedačku právě nepoužíváte, chraňte ji před intenzivním slunečním světlem.
  • Své dítě nechte vystupovat a nastupovat pouze na straně přiléhající k chodníku.
  • Dlouhé cesty prokládejte přestávkami, během nichž bude dítě moci uspokojit svou touhu po pohybu.
  • Dbejte na to, aby dětská sedačka nepřiléhala na dveře vozidla nebo na vnitřní stěnu vozidla.
  • Prověřte, že ramenní pás probíhá přes klíční kost vašeho dítěte a nedoléhá na krk. Výšku opěrky hlavy můžete upravit i ve vozidle.

 

UPOZORNĚNÍ

Mezi dětskou sedačkou a dveřmi vozidla resp. vnitřní stěnou vozidla musí být volný prostor.

 

Poloha pro spaní

Vytažením páčky na přední straně sedáku uvolníte kulisu pro nastavení spací pozice a současně tahem vysuňte blok s kulisou na zadní straně sedačky.

Montáž autosedačky

Prohlédněte si naši nabídku dětských autosedaček >>

Nebyly nalezeny žádné odpovídající produkty.